jl

Z przyjemnością przedstawiam rozbudowany projekt strony internetowej, który wykonałem dla nauczycielki jogi.

Dużym wyzwaniem była ilość treści, która miała znaleźć się na stronie. Oprócz klasycznych działów, które znaleźć możemy na wielu stronach tego typu jak, m.in.: sekcja “o mnie”, sekcja opisująca usługi czy kontakt, na stronie umieściliśmy kilka sekcji dodatkowych. Opis różnego rodzaju zajęć, które prowadzi Dorota, sekcja wyjazdów jogowych, która w przyszłości będzie rozszerzona o system sprzedażowy, zajęcia online oraz blog.

Blog z oryginalnymi treściami, w ciekawy sposób opowiada historię Doroty oraz w istotnie wpływa na pozycjonowanie strony.

Hasłem przewodnim projektu był “oddech”. Kierując się tą koncepcją zależało nam, by strona przy dużej ilości treści nie straciła swojej lekkości. W uzyskaniu tego efektu pomogły zdjęcia wykonane przez świetnego fotografa Bartka Pawlika.

Większe bloki tekstu osadzone zostały w dużej przestrzeni z obszernymi marginesami. Dzięki temu strona nie utraciła swojej lekkości.

Sekcja Opinie została zbudowana ze zdjęć i wypowiedzi przysłanych przez studentów Doroty. Dzięki temu strona zyskała na autentyczności i  wiarygodności.

Dorota jest niezwykle aktywną osobą. Oprócz własnych warsztatów, prowadzi zajęcia w kilku największych krakowskich szkołach. Organizuje też kursy i wyjazdy jogowe oraz warsztaty online. Na stronie umieściliśmy interaktywny kalendarz, który konsoliduje wszystkie terminy. Dzięki temu pełny i aktualny harmonogram zajęć jest dostępny w jednym miejscu.

Decyzje o zamieszczeniu bloga na stronie podjęliśmy ze względu na wpływ dynamicznych treści na pozycjonowanie strony. Okazało się, że Dorota została zapaloną jogową blogerką. Świetnie się składa! Regularne aktualizowanie treści ma duże znaczenie dla tego, jak szybko twoja strona będzie pięła się w górę w wynikach wyszukiwania.

error: